Frezowanie i Toczenie Felg CNC

CNC to nowoczesna metoda obróbki materiałów, która opiera się na wykorzystaniu sterowania komputerowego.

frezowanie i toczenie cnc warszawa

Metoda ta jest niezwykle precyzyjna, a otrzymany produkt finalny — powtarzalny. Można też przy pomocy tej metody toczyć i frezować felgi.

Toczenie felg – dla kogo?

Toczenie felg metodą cnc jest sposobem na ich renowację. Felgi po takiej obróbce odzyskują dawny blask i wyglądają znów jak nowe. Co ważne, metodę tą można wykorzystywać zarówno przy felgach stalowych, jak i aluminiowych. Felgi toczone mają drapieżny wygląd i od kilku sezonów są najmocniejszym akcentem w wyglądzie nowoczesnych samochodów. Warto pamiętać, że do niedawna profesjonalnie toczone felgi można było znaleźć wyłącznie w samochodach klasy premium. Było to związane z wysoką ceną tej usługi. Obecnie jest ona zdecydowanie niższa i bardziej dostępna. Dlatego na felgi toczone i frezowane metodą cnc mogą sobie pozwolić wszyscy miłośnicy czterech kółek. Usługa ta jest łatwo dostępna we wszystkich większych miastach. Przykładowo, o frezowanie i toczenie felg cnc w Warszawie jest nietrudno. Wszechobecny Internet pozwala też na skorzystanie z tej usługi na odległość. Wystarczy skontaktować się z wybraną firmą i wysłać felgi kurierem. Po wykonaniu zlecenia zostaną one odesłane w ten sam sposób.

Kiedy warto zainteresować się toczeniem felg metodą cnc?

Metoda ta służy głównie do przywracania dawnej urody felgom, czyli po prostu renowacji. Dzięki niej felgi nabierają połyski. Znikają też ryski, przetarcia i ewentualne przebarwienia. Pewnego rodzaju alternatywą dla toczenia jest frezowanie felg metodą cnc. Frezuje się najczęściej fronty felg. One najłatwiej ulegają zniszczeniom w czasie użytkowania. Wystarczy otrzeć się o krawężnik, by felga została oszpecona. Na szczęście, zniszczenia te można usunąć. Drugim powodem, dla którego warto toczyć i frezować felgi jest dbałość o wygląd auta. Felgi są dla samochodu tym samym czym jest biżuteria dla pięknej kobiety. Powinny się dobrze prezentować, błyszczeć i wyglądać nienagannie. W końcu są jego ozdobą. Frezowanie pozwala na bardzo precyzyjną obróbkę skrawaniem, której efekty mogą okazać się spektakularne.

Dlaczego renowacja felg jest ważna?

W renowacji felg nie chodzi wyłącznie o ich wygląd. Oczywiście, jest on bardzo ważny, ale głównym celem renowacji jest zatrzymanie procesów niszczenia felgi. Jak wiadomo, w momencie, w którym dochodzi do uszkodzenia powłoki ochronnej felgi (np. podczas zarysowania) zostaje ona narażona na negatywnie działanie warunków atmosferycznych. Najczęściej, aluminium po prostu się utlenia, a co za tym idzie nie wygląda dobrze i jest podatne na dalsze uszkodzenia. Jeśli się ich nie zatrzyma odpowiednio wcześnie, to renowacja felgi może okazać się droższa niż nowy egzemplarz. Warto jednak pamiętać, że felgi najłatwiej kupuje się całymi kompletami… W porównaniu z kosztami zakupu nowego zestawu, toczenie i frezowanie metodą cnc jest bardzo opłacalną i atrakcyjną ofertą.